ای سی آ (ECA)

تذکر مهم

  • قبل از استفاده از این محصول، این دفترچه راهنما را حتما با دقت بخوانید و راهنمایی های آن را خوب درک کنید.
  • این دفترچه را بعد از مطالعه دور نیندازید تا هر بار که لازم شد به آن رجوع نمایید

 

دستورات ایمنی 

-       این محصول برای پرورش و نگهداری گیاهان آبزی و ماهی های استوایی در آکواریوم، طراحی شده است. لطفا از این محصول برای کارهای نامربوط استفاده نکنید.

-       این دسورالعمل را با دقت بخوانید و این محصول را مطابق آن استفاده نمایید.

-       این محصول را هم زمان با محصولات دیگر سازندگان استفاده ننمایید. تامین بیش از حد مواد غذایی ممکن است آب را ابری (کِدِر) کند یا رشد ناگهانی جلبک بوجود بیاورد. همچنین داروهای آفت کش ماهی همراه با این محصول استفاده نکنید.

-       در صورت استفاده صحیح، امن بودن این محصول برای موجودات زنده از قبیل ماهیان و گیاهان آبزی به اثبات رسیده است. لذا در صورت اتفاق افتادن هر نوع مرگ و میر، یا بیماری گیاهی یا موجودات آبزی، شرکت ADA مسئولیتی نخواهد داشت.

-       در صورت وارد شدن این محصول به داخل چشم یا دهان، فورا با آب شیر آن را بشویید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه نمایید.

-       از دسترس کودکان دور نگهدارید.

 

1- خصوصیات ویژه ECA

-       ECA (Efficient Complex Acid- اسید ترکیبی موثر) یک افزودنی مایع برای گیاهان آکواریوم است که دارای اسید ارگانیک طبیعی و آهن به صورت مایع میباشد که به آسانی بوسیله گیاهان آبزی قابل جذب است.

-       اسید ارگانیک جذب آهن توسط گیاهان را افزایش میدهد و از سفید شدن جوانه ها و برگها جلوگیری میکند. این همچنین با فعال کردن آنزیمهای مختلف مربوط به متابولیزم گیاهان آبزی، گیاه را برای جوانه زنی جدید تحریک میکند.

 

2- کاربرد

-       برای جلوگیری از سفید شدن گیاهان آبزی و بهتر شدن رنگ گیاهان آبزی ساقه قرمز، 2 قطره از ECA به هر 5 لیتر آب آکواریوم اضافه نمایید (24 قطره برای اکواریوم 60 سانتی). این محصول اگر روزی یک بار تا چند روز داده شود، موثر میباشد.

-       برای جلوگیری از سفید شدن گیاهان آبزی یا برای زیادتر شدن رشد گیاهان آبزی، هر روز یک قطره ECA برای 20 لیتر آب اکواریوم اضافه نمایید (3 قطره برای اکواریوم 60 سانتی).

*      برای تامین هم پتاس و هم ریز مغذی، توصیه میکنیم که برایتیو گرین برایتی استِپ یک را با هم استفاده نمایید.

*       مقدار لازم را با این فرمول بدست بیاورید: 24 قطره ازبطری ECA 50 میلی لیتری= 1 میلی لیتر.

3- احتیاط

-       بعد از دادن ECA، آب اکواریوم برای مدتی قهوه میشود. این بخاطر مواد ECA بوده و مسئله ای عادی است.

-       در آکواریوم هایی که جلبک زیاد است، ECA نباید داده شود، هرچند که ECA خودش جلبک را رشد نمی دهد.

زیاد شدن آهن در یک آکواریوم میتواند گیاهان آبزی را صدمه بزند. موقعی که از ECA استفاده میکنید، آب آکواریوم را به طور مستمر تعویض نمایید (هفته ای یک بار یک سوم آب).

 

بازدید 1738 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « فیتون جیت مولتی باتم آیرن باتم »