اکوا سوئیل

ADA NATURE AQUARIUM

AQUA SOIL

اکواریوم طبیعی ADA

اکوا سوئیل

تذکر مهم

قبل از استفاده از این محصول، این دفترچه راهنما را حتما با دقت بخوانید و راهمایی های آن را خوب درک کنید.

این دفترچه را بعد از مطالعه دور نیندازید تا هر بار که لازم شد به آن رجوع نمایید.

دستورات ایمنی

-       این محصول برای پرورش و نگهداری گیاهان آبزی و ماهی های استوایی در اکواریوم، طراحی شده است. لطفا از این محصول برای کارهای نامربوط استفاده نکنید.

-       این دسورالعمل را با دقت بخوانید و این محصول را مطابق آن استفاده نمایید.

-       این محصول را هم زمان با محصولات دیگر سازندگان استفاده ننمایید. تامین بیش از حد مواد غذایی ممکن است آب را ابری (کِدِر) کند یا رشد ناگهانی جلبک بوجود بیاورد. همچنین داروهای آفت کش ماهی همراه با این محصول استفاده نکنید.

-       در صورت استفاده صحیح، امن بودن این محصول برای موجودات زنده از قبیل ماهیان و گیاهان آبزی به اثبات رسیده است. لذا در صورت اتفاق افتادن هر نوع مرگ و میر، یا بیماری گیاهی یا موجودات آبزی، شرکت ADA مسئولیتی نخواهد داشت.

-       در صورت وارد شدن این محصول به داخل چشم یا دهان، فورا با آب شیر آن را بشویید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه نمایید.

-       از دسترس کودکان دور نگهدارید.

1- خصوصیات ویژه

-     اکواسوئیل ها خاک بستر هستند که برای پرورش گیاهان آبزی ایدآل میباشند. برخلاف بعضی از خاکهای بستر که در بازار عرضه میشوند که برای جلوگیری از بالا رفتن سختی آب با مواد شیمیایی قاطی شده اند، اکوا سوئیل ها pH آب را با خواص طبیعی خود پایین نگه میدارند و یک حالت آسیدی جزئی که اکثر گیاهان آبزی دوست دارند بوجود می آورد. اکواسوئیل فرم و تراکم بسیارعالی دارد لذا در اکوا سوئیل ریشه گیاهان خیلی بهتر از بستر شن دریایی یا دیگر خاک های بستری رشد میکنند.

-     اکوا سوئیل ها که خاکهای طبیعی هستند و یک عملیات حرارتی ویژه نیز بر آنها انجام  گرفته است، خاکهای بستری از نوع کاملا جدید میباشند.

-     استفاده پاورساند همراه با اکواسوئیل سبب سرعت گرفتن تشکیل کولونی های بکتری در بستر و ایجاد یک محیط ایدآل برای ریشه گیاهان آبزی میشود.

-     سه نوع خاک بستر از قبیل آمازونیا، آفریکانا و مالایا وجود دارند که هر کدام نمونه از خاک سه نوع بزرگترین جنگلهای استوایی دنیا میباشند که بسیاری از گیاهان آبزی در آن بوجود آمده اند و هر کدام اینها برای خلق مناظر یکی از این سه نوع جنگلهای بارانزا در مخزن اکواریوم مناسب میباشند.

2- کاربرد

-       به شستشوی قبل از مصرف نیازی ندارد، زیرا در این صورت گرانیول ها از هم باز شده و آب را کدر خواهند کرد.

-       مقدار 9 لیتربرای برپا کردن یک مخزن استاندارد 60 سانتی معمولی کافی میباشد (W60 x D36 x H36cm). مقدار مورد نیاز سایز مخزن خود را بر این مبنا تعیین نمایید.

-       اگر اکوا سوئیل را در مخزنی که آب در آن وجود دارد بریزید، آب اکواریوم کدر خواهد شد. لذا از یک مخزن خالی از آب برای مصرف اکواسوئیل استفاده نمایید.

-       در صورت استفاده ترجیهی از پاورساند، بکتر 100 و کلییر سوپر، اکواسوئیل را بالای این اقلام ترجیهی پخش نمایید. میتوانید با کم کردن لایه جلویی و زیاد کردن لایه عقبی، یک حس داشتن عمق ایجاد نمایید.

-       موقع ریختن آب در اکواریوم از یک بشقاب یا تخته استفاده نمایید و آب را به آرامی بریزید تا اکواسوئیل زیر و رو نگردد. بعد از ریختن آب سطح بستر را با استفاده از تخت کننده شن (که جداگانه فروخته میشود) صاف نمایید.

-       کاشتن گیاهان در بستر در صورتی راحت خواهد بود که مقدار آب در سطح بستر باشد. اگر مخزن با آب پر گردد، بدلیل تلاتم آب، کشت گیاهان خوب انجام نخواهد گرفت. لذا آب مخزن را بعد از اتمام عملیات کشت پر کنید.

-       در صورت خیلی ابری شدن آب بعد از اتمام کار، ضمن به آرامی ریختن آب بیشتر، تا زمان پاک شدن آب اکواریوم، آب ابری را با شلنگ از اکواریوم خارج کنید. 

-       در صورت درست عمل کردن فیلتر، اندک کدری آب خود به خود به تدریج از بین میرود.

-       در صورت دیده شدن تکه های چوب در آب، با استفاده از توری آنها را خارج نمایید.

-       سایز یکدست و ریز اکوا سوئیل پودری در بستر اکواریوم های کوچک، نمای بهتری از یک طرح ارائه میدهد و در پیش زمینه اکواریوم های بزرگ میشود به عنوان ماسه تزئینی از آن استفاده کرد. نوع پودری همچنین به گیاهان کوچک با ریشه های ریز کمک میکند سالم رشد کنند.

3- احتیاط ها

-     این محصول، سنگ ریزه و پسمانده گیاهی دارد که در خاک طبیعی یافت میشود و این پایه اکوا سوئیل میباشد. اینها تاثیر روی کیفیت آب اکواریوم نمی گزارند و بروی گیاهان، ماهی ها و میگوها ضرری ندارند.

-     این محصول را با فیلتر زیر شنی استفاده نکنید. برای پرورش گیاهان آبزی، فیلتر بیرونی را ما توصیه میکنیم.

-     بدلیل خواص طبعی این خاک، آب اکواریوم آسیدی شده و سختی آب کاهش پیدا میکند. لذا این خاک برای ماهی های استوایی و دریایی که آب قلیایی دوست دارند مناسب نمی باشد. این محصول برای نگهداری ماهیانی که خاک بستر را هم میزنند مناسب نمی باشد.

-     موقع استفاده از خاک آمازونیا، در صورت بالا بودن pH آب محلی، ممکن است مواد ارگانیک (آسید هومیک) در آب نفوز کرده رنگ آب را متمایل به زرد یا قهوه ای نمایند. زمانی که گیاهان آبزی رشد میکنند و تمام بستر را می پوشانند، رنگی شدن آب خود به خود متوقف میگردد. لذا تا زمانی که گیاهان کاملا رشد نکرده اند، آب اکواریوم را مکررا عوض کنید و برای فیلتراسیون از کربن NA استفاده نمایید. از مستقیما وارد شدن جریان آب فیلتر بر روی بستر جلوگیری نمایید. فاصله لوله ورودی آب فیلتر را نیز با بستر بطوری قرار دهید که اکواسوئیل به داخل فیلتر کشیده نشود. کشیده شدن ذرات خیلی ریز بستر توسط فیلتر میتواند سبب ابری شدن آب گردد.

-     دقت نمایید هنگام تخلیه یا پر کردن آب اکواریوم، اکواسوئیل تکان نخورد یا توسط مکش شلنگ بلند نشود.

-     هنگام ذخیره کردن این محصول، سر کیسه را محکم ببندید و از کاملا خشک شدن خاک جلوگیری نمایید.

-     اکوا سوئیل را نمی شود به صورت تکراری با شستوشو دادن استفاده کرد زیرا سنگریزه ها و کلوخ های در آن خرد میشوند. لذا هنگام برپا کردن یک اکواریوم حدید، از اکوا سوئیل نو استفاده نمایید.

بازدید 1943 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « پاور ساند کلییر سوپر »