پاور ساند

POWER SAND

اکواریوم طبیعی ADA

پاور ساند

تذکر مهم

قبل از استفاده از این محصول، این دفترچه راهنما را حتما با دقت بخوانید و راهمایی های آن را خوب درک کنید.

این دفترچه را بعد از مطالعه دور نیندازید تا هر بار که لازم شد به آن رجوع نمایید.

 دستورات ایمنی

-       این محصول برای پرورش و نگهداری گیاهان آبزی و ماهی های استوایی در اکواریوم، طراحی شده است. لطفا از این محصول برای کارهای نامربوط استفاده نکنید.

-       این دسورالعمل را با دقت بخوانید و این محصول را مطابق آن استفاده نمایید.

-       این محصول را هم زمان با محصولات دیگر سازندگان استفاده ننمایید. تامین بیش از حد مواد غذایی ممکن است آب را ابری (کِدِر) کند یا رشد ناگهانی جلبک بوجود بیاورد. همچنین داروهای آفت کش ماهی همراه با این محصول استفاده نکنید.

-       در صورت استفاده صحیح، امن بودن این محصول برای موجودات زنده از قبیل ماهیان و گیاهان آبزی به اثبات رسیده است. لذا در صورت اتفاق افتادن هر نوع مرگ و میر، یا بیماری گیاهی یا موجودات آبزی، شرکت ADA مسئولیتی نخواهد داشت.

-       در صورت وارد شدن این محصول به داخل چشم یا دهان، فورا با آب شیر آن را بشویید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه نمایید.

-       از دسترس کودکان دور نگهدارید.

1- خصوصیات ویژه پاور ساند

پاورساند یک نوع خاک بستر است که مخصوص گیاهان آبزی تهیه شده است. ترکیب پاورساند که پایه آن سنگهای آتشفشانی منفذدار و مواد ارگانیک پر از مواد غذایی میباشد، به تشکیل کولونی های موجودات میکروبی در بستر کمک میکند و مواد غذایی کافی برای ریشه گیاهان فراهم نماید و بستری پویا تشکیل میدهد. پاورساند مانع سفت شدن بستر میشود لذا شما میتوانید یک بستر ایدآل با دوام فراهم نمایید تا گیاهان آبزی بتوانند در آن بخوبی ریشه بدوانند. پاورساند اسپیشل با مواد غذایی ارگانیک چندین برابر بیشتر از پاورساند معمولی ترکیب شده است، و علاوه بر این، باکتر 100 و کلییر سوپر نیز در آن وجود دارد که اینها فعالیت بکتری ها را در بستر افزایش میدهند.

2- کاربرد

-     پاورساند و پاورساند اسپیشل در سه اندازه های گرانولی عرضه میشوند که باید با توجه به عمق مخزن مورد استفاده قرار بگیرند (S برای مخزن با عمق 40 سانت به پایین است، M برای مخزن با عمق 45 تا 60 سانت است، و L برای مخزن با عمق 60 سانت به بالا میباشد).

اندازه مخزن

پاور ساند

پاور ساند اسپیشل

-     به شستن قبل از مصرف نیازی نیست.

-     پاور ساند را مستقیما از بسته بندی به مخزن بریزید و سپس سطح آن را صاف کنید.

-     در صورت استفاده از بکتر 100 و/یا کلییر سوپر بطور همزمان، آنها را به صورت نازک روی لایه پاور ساند بپاشید.

-     اکوا سوئیل را روی پاور ساند، بکتر 100، کلییر سوپر و غیره قرار دهید و سطح آن را صاف کیند.

-     موقع ریختن آب در اکواریوم، آب را به آرامی روی یک پشقاب یا تخته بریزید تا پاور ساند زیر و رو نشود.

3- کاربرد

-     از فیلتر آندرگراول (زیر ریگی) برای این محصول استفاده ننمایید. برای پرورش گیاهان آبزی، فیلتر بیرونی را ما توصیه میکنیم.

-     از آنجایی که پاور ساند پر از مواد مغزی ارگانیک با نیتروژن میباشد، ممکن است اگر مخزن تازه راه اندازی شده باشد و موجودات میکروسکپی هنوز به اندازه کافی در فیلتر یا بستر رشد نکرده اند، امونیاک (NH4)، یا نیترات (NO2) در مخزن دیده شود. در مرحله اولیه راه اندازی مخزن، از کربن فعال (مانند آنتراسایت یا کربن NA) برای فیلتراسیون استفاده نمایید و آب اکواریوم را زود به زود عوض نمایید.

قبل از رها کردن موجودات زنده مانند ماهی و میگو به داخل مخزن، با استفاده از پک چکر کیفیت آب را بررسی نمایید و اطمینان حصل نمایید که امونیاک (NH4) یا نیترات (NO2) در آب وجود ندارد. ولی اگر وجود داشت، چند روزی صبر کنید و بعدا بعد از اینکه از عدم وجود آنها اطمینان حصل کردید موجودات را در آن رها کنید.

بازدید 1936 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « باکتر 100 اکوا سوئیل »