تورمالین BC

 

ADA NATURE AQUARIUM

 

TOURMALINE BC

 

اکواریوم طبیعی ADA

 

تورمالین BC

 

تذکر مهم

 

قبل از استفاده از این محصول، این دفترچه راهنما را حتما با دقت بخوانید و راهنمایی های آن را خوب درک کنید.

 

این دفترچه را بعد از مطالعه دور نیندازید تا هر بار که لازم شد به آن رجوع نمایید.

 

 دستورات ایمنی

 

-       این محصول برای پرورش و نگهداری گیاهان آبزی و ماهی های استوایی در آکواریوم، طراحی شده است. لطفا از این محصول برای کارهای نامربوط استفاده نکنید.

 

-       این دستورالعمل را با دقت بخوانید و این محصول را مطابق آن استفاده نمایید.

 

-       این محصول را هم زمان با محصولات دیگر سازندگان استفاده ننمایید. تامین بیش از حد مواد غذایی ممکن است آب را ابری (کِدِر) کند یا رشد ناگهانی جلبک بوجود بیاورد. همچنین داروهای آفت کش ماهی همراه با این محصول استفاده نکنید.

 

-       در صورت استفاده صحیح، امن بودن این محصول برای موجودات زنده از قبیل ماهیان و گیاهان آبزی به اثبات رسیده است. لذا در صورت اتفاق افتادن هر نوع مرگ و میر، یا بیماری گیاهی یا موجودات آبزی، شرکت ADA مسئولیتی نخواهد داشت.

 

-       در صورت وارد شدن این محصول به داخل چشم یا دهان، فورا با آب شیر آن را بشویید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه نمایید.

 

-       از دسترس کودکان دور نگهدارید.

 

1- خصوصیات ویژه تورمالین BC

 

-       تورمالین BC به عنوان سنگ برقی نیز نامیده میشود زیرا یک جریان ضعیف برق نیز بوجود می آورد تا آب را فعال نگهدارد. آب فعال، سلولهای گیاهان داخل آن را فعال میکند و لذا رشد گیاه تقویت میشود. همچنین، تورمالین BC دارای املاح فراوانی چون آهن، منگنز و بُر و غیره میباشد و این ریز مغذی ها رشد گیاهان را بهتر میکنند و ماهی ها را سالم نگه میدارند. تورمالین BC از ترکیب تورمالین با کیفیت پودر شده که توان برق بالاتری دارد، و زغال پرومَریک پودر شده ساخته شده است. این مواد از تکثیر یافتن باکتریهایی که گندیدگی ایجاد میکنند جلوگیری میکند و برای مدت زمان طولانی وضعیت بستر را با پخش بودن در زیر آن، سالم نگه میدارد. همچنین، این مواد یک خصوصیت دیگر هم دارد که برای جذب کردن مواد غذایی به ریشه ها کمک میکند و لذا گیاهان آبزی بهتر رشد میکنند.

 

2- کاربرد

 

-       هنگام بستر سازی، تورمالین BC را در کف بستر پهن نمایید. در تمامی سطح کف اکواریوم آن را به صورت یک نواخت و نازک پهن کنید.

 

-       با قاشق ارائه شده در بسته بندی، 10 قاشق برای یک مخزن 60 سانتی کافی میباشد. یک بسته کامل برای مخزن 90 سانتی میباشد.

 

-       هنگام بستر سازی، پاورسند و اکوا سوئیل و غیره را روی تورمالین BC قرار دهید. برای فعال کردن باکتریهای بستر،بکارگیری باکتر100 و کلییرسوپر نیز توصیه میشود

 

3- احتیاط

 

-       این محصول فقط برای بستر میباشد. برای فیلتر، از تورمالین F استفاده نمایید.

 

از این محصول هنگام ساختن بستری جدید استفاده کنید. آن را مستقیما به آب اکواریوم اضافه ننمایید.

 

بازدید 1789 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « باکتربال باکتر 100 »