ذغال بامبو

تذکر مهم

  • قبل از استفاده از این محصول، این دفترچه راهنما را حتما با دقت بخوانید و راهمایی های آن را خوب درک کنید.
  • این دفترچه را بعد از مطالعه دور نیندازید تا هر بار که لازم شد به آن رجوع نمایید

 

دستورات ایمنی 

-       این محصول برای پرورش و نگهداری گیاهان آبزی و ماهی های استوایی در اکواریوم، طراحی شده است. لطفا از این محصول برای کارهای نامربوط استفاده نکنید.

-       این دسورالعمل را با دقت بخوانید و این محصول را مطابق آن استفاده نمایید.

-       در صورت استفاده صحیح، امن بودن این محصول برای موجودات زنده از قبیل ماهیان و گیاهان آبزی به اثبات رسیده است. لذا در صورت اتفاق افتادن هر نوع مرگ و میر، یا بیماری گیاهی یا موجودات آبزی، شرکت ADA مسئولیتی نخواهد داشت.

-       از دسترس کودکان دور نگهدارید.

1- خصوصیات ویژه زغال بامبو

زغال بامبو یک واسطه جذب کننده و تصفیه کننده است که با زغال تصفیه شده بامبو با درشتی مناسب تهیه شده. سطح سفت و متخلخل آن امکان خوبی برای گردش آب از میانشان فراهم میکند و حتی بعد از ازبین رفتن ظرفیت جذابیت زغال، مسدودیتی بوجود نمی آید. حتی در این صورت هم زغال بامبو برای مدت زمان طولانی به عنوان یک واسطه فیلتراسیون بیولوژیکی موثر عمل میکند. عمل نفوذ جریان آب از دیواره فیلتر و حرکت یک نواخت آب از درون واسطه فیلتراسیون در صورتی به خوبی انجام خواهد گرفت که زغال بامبو در لایه پایینی کاسه فیلتر قرار بگیرد.    

2- کاربرد

      ·    قبل از استفاده، آن را اندکی در آب خیس کنید.

      ·    موقع قرار دادن در کاسه فیلتر، برای جلوگیری از بیرون ریخته شدن از دیواره مشبک فیلتر، آن را در یک توری قرار دهید.

      ·    در صورت استفاده زغال بامبو با بایو رییو (واسطه بیولژیکی فیلتراسیون)، نتیجه خیلی بهتری حاصل خواهد شد. برای این کار، اول زغال بامبو را در کاسه فیلتر قرار دهید و سپس بایو رییو را با قرار دادن در یک توری، روی زغال قرار دهید.

      ·    در صورت مسدود شدن فیلتر، و کاهش یافتن جریان آب از فیلتر، واسطه فیلتراسیون را در یک سطل آب اکواریوم بشویید و لجن و آشغالها آن را جدا کنید.

امکان افزایش ظرفیت فیلتراسیون فیلتر نیز وجود دارد که برای این کار باید از مواد فیلتراسیون مرغوب تر مانند کربن NA (کربن فعال با عملکرد بسیار بالا) و تورمالین F به صورت ترکیبی استفاده شود.  

 

بازدید 1511 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « بایو رییو بایو کیوب »