مولتی باتم آیرن باتم

 

 

 

تذکر مهم

 

  • قبل از استفاده از این محصول، این دفترچه راهنما را حتما با دقت بخوانید و راهنمایی های آن را خوب درک کنید.
  • این دفترچه را بعد از مطالعه دور نیندازید تا هر بار که لازم شد به آن رجوع نمایید

 

 

 

دستورات ایمنی 

 

-       این محصول برای پرورش و نگهداری گیاهان آبزی و ماهی های استوایی در آکواریوم، طراحی شده است. لطفا از این محصول برای کارهای نامربوط استفاده نکنید.

 

-       این دستورالعمل را با دقت بخوانید و این محصول را مطابق آن استفاده نمایید.

 

-       این محصول را هم زمان با محصولات دیگر سازندگان استفاده ننمایید. تامین بیش از حد مواد غذایی ممکن است آب را ابری (کِدِر) کند یا رشد ناگهانی جلبک بوجود بیاورد. همچنین داروهای آفت کش ماهی همراه با این محصول استفاده نکنید.

 

-       در صورت استفاده صحیح، امن بودن این محصول برای موجودات زنده از قبیل ماهیان و گیاهان آبزی به اثبات رسیده است. لذا در صورت اتفاق افتادن هر نوع مرگ و میر، یا بیماری گیاهی یا موجودات آبزی، شرکت ADA مسئولیتی نخواهد داشت.

 

-       در صورت وارد شدن این محصول به داخل چشم یا دهان، فورا با آب شیر آن را بشویید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه نمایید.

 

-       از دسترس کودکان دور نگهدارید.

 

 

 

1- خصوصیات ویژه

 

  • مولتی باتم و آیرن باتم، میله های کود شیمیایی هستند برای بستر اکواریوم که غذای اصلی گیاهان آبزی را به تدریج تامین میکنند تا گیاهان آبزی راحت تر رشد کنند. میله های لانگ تایپ (میله های بلندتر) مناسب اکواریومهای بزرگتر با لایه بستری زخیم تر میباشند.
  • مولتی باتم : این میله کود با یک لایه ریزمغذی پوشیده شده است که برای رشد گیاهان آبزی بسیار مهم میباشد. برای آکواریومی که به صورت استاندارد کاشته شده است این یک تغذیه ترجیحی میباشد.
  • آیرن باتم:این میله کود که دارای انواع کود است بوسیله یک لایه کود آهن پوشیده شده است که مورد نیاز گیاهان آبزی در یک دوره رشد میباشد. در مواقعی که رنگ برگهای اکینودوروس و گلوسوستیگما زرد میشوند، آیرن باتم مفید میباشد.

 

 

 

2- کاربرد

 

-       برای هر مساحت 15 x 15 سانت بستر، یک میله کار بگذارید (8 میله برای یک اکواریوم استاندارد 60 سانتی).

 

-       هر میله کود را 2 تا 3 سانتی متر دور تر از ریشه گیاهان و تا جایی که ممکن است عمیق تر قرار دهید بطوریکه کاملا زیر بستر دفن شده باشد.

 

-       با استفاده از باتم ریلیز (گزینشی)، میله های کود را میشود به راحتی و عمیق در بستر قرار داد.

 

-       این میله های کود از 2 تا 4 ماه تاثیر غذایی دارند. موقع قرار دادن میله جدید، آن را در مکان جدید قرار دهید و در جای قبلی قرار ندهید زیرا که ممکن است در مکان قبلی کود هنوز باقی مانده باشد.

 

 

 

3- احتیاط

 

-       اگر میله کود از بستر بیرون زده باشد، در این صورت ممکن است آب آکواریوم را کدر نماید یا سبب رشد جلبک شود. لذا میله کود را عمیقا در بستر قرار دهید و اطمینان حاصل نمایید که کاملا در بستر دفن شده است.

 

-       در صورت بوجود آمدن کدری آب یا رشد جلبک، وضعیت را با اقداماتی مثل تعویض آب و غیره اصلاح نمایید و میله کود را از آکواریوم در نیاورید.

 

-       ممکن است پودر سفید رنگ روی میله های کود پدید بیایند که این جزء مواد آن است و روی عملکرد تاثیری ندارد و مسئله ای نمیباشد.

 

بعد از باز کردن یا در صورت بیرون آوردن میله های کود از بسته بندی، آنها را در جای خشک، خنک و تاریک قرار دهید

 

 

 

بازدید 1689 بار